Telefon: 777 184 505, Email: alarmtuning@seznam.cz

Solární nabíječka TPS-102-6W

Ostatní


TPS-102-6W je solární nabíječka sloužící pro dobíjení 12 V akumulátorů pomocí slunečního světla. Maximální výkon 6W.

Informace o zboží
Kód :
tps-102-6w
EAN :
8588005277945
Výrobce :
Ostatní
Záruka :
24 měsíců
Dostupnost :
Na dotaz

Toto zboží se již neprodává

Soubory ke stažení

 NázevVelikostStáhnout
pdf
Návod
204.89kB
pdf

Detailní popis: Solární nabíječka TPS-102-6W

Solární nabíječka mění pomocí malého solárního panelu sluneční energii na elektrickou energii. Je určena na dobíjení 12V akumulátorových baterií motocyklů, osobních vozidel, karavanů nebo lodí. Ideální řešení tam, kde není přístup ke klasickému zdroji elektrické energie.

Každá baterie užíváním přirozeně ztrácí svoji energii, ovšem ke ztrátám dochází i při její nečinnosti. Během krátkých jízd, zejména ve městě, nestihne automobil baterii dostatečně dobít stejným množstvím energie, jaké z ní odčerpal na startování a provoz ostatních elektrických systémů v autě. Baterie ztrácí energii také v době, kdy s vozidlem nejezdíme - když je odstaveno - například v době dovolené, kempování a pod. Tehdy je vhodné zabránit úplnému vybití baterie pomocí nabíječky. Solární nabíječka funguje samostatně, nepotřebuje žádný zdroj elektřiny, pouze sluneční světlo.

Solární panel s výkonem 6W je určen na průběžné udržovací dobíjení autobaterie. Nabíječka poskytuje udávaný výkon při maximálním slunečním svitu. Solární nabíječka není vhodná na nabíjení úplně vybitých akumulátorů. Nabíječku je vhodné používat k doplnění energie akumulátoru je-li auto nějaký čas odstaveno nebo jezdí-li pouze krátké trasy po městě. Nabíječka doplní energii, kterou spotřebovává aktivní autoalarm, centrální zamykání, hodiny v autě...

Model TPS-102 s technologií Thin Film umožňuje absorpci širokého spektra slunečního záření. Tím je zajištěna jeho funkčnost i při mírně zamračené obloze. Za maximálního slunečního svitu má solární panel s touto technologií nižší teplotu oproti jiným druhům solárních panelů. Povrch panelu má navíc zvýšenou odolnost vůči poškození.

Solární panel nemůže přebít či zničit autobaterii, rovněž ji nemůže ani vybít.

Nabíječka je dodávána s osazeným připojovacím kabelem. V sadě je přibalen také koncový kabel s konektorem do zdířky autozapalovače. Pomocí tohoto konektoru lze připojit nabíječku na elektrickou soustavu auta. Některé automobily ale po vytažení klíče ze zapalování odpojují zdířku autozapalovače, tehdy je vhodné použít koncové vodiče s klešťovými svorkami na přímé připojení k akumulátoru.

Nabíječku lze umístit do interiéru auta - například ji položit na palubní desku nebo ji přichytit pomocí přibalených přísavek na čelní sklo. Nechystáte-li se opustit auto, můžete nabíječku umístit také zvenku do exteriéru, případně ji upevnit na dodatečně vyrobený držák s ideálním sklonem pro dopad slunečních paprsků.

Technické parametry

  • Vstupní napětí: - žádné (nabíječka je solární)
  • Délka přípojných kabelů: 3 m
  • Ukončení přípojných kabelů: klešťové svorky + kolík do zdířky autozapalovače
  • Rozměry (mm): 500 x 345 x 15
  • Rozměry solárního článku (mm): 448 x 295
  • Hmotnost (kg): 1,490

Parametry nabíjení

  • Napětí bez zátěže: cca 22V
  • Výstup 12V: 417mA
  • Výkon (W): 6

Produkt: Solární nabíječka TPS-102-6W je zařazen v těchto kategoriích

spolehliva firma