Telefon: 777 184 505, Email: alarmtuning@seznam.cz

Head-up displej do auta s OBD II, HUD 01

Ostatní


Univerzální "Head-up display" je prvek aktivní bezpečnosti, snižuje pravděpodobnost nehody, zrcadlově zobrazuje otáčky a rychlost vozidla na čelním skle, podobný systémům známým z luxusních vozidel, umožní řidiči soustředit se na situaci před vozidlem.

Informace o zboží
Kód :
hud 01
EAN :
8588006243123
Výrobce :
Ostatní
Záruka :
24 měsíců
Dostupnost :
Prodej ukončen   

Toto zboží se již neprodává

Soubory ke stažení

 NázevVelikostStáhnout
pdf
Návod
542.66kB
pdf

Detailní popis: Head-up displej do auta s OBD II, HUD 01

Univerzální "Head-up display" je prvek aktivní bezpečnosti, snižuje pravděpodobnost nehody, zrcadlově zobrazuje otáčky a rychlost vozidla na čelním skle, podobný systémům známým z luxusních vozidel, umožňuje řidiči hledět vpřed na cestu během sledování údajů, které se zobrazují v jeho zorném poli.
Během jízdy vysokou rychlostí například v noci, pohled řidiče směrem dolů na přístrojový panel způsobí, že vozidlo projde velkou vzdálenost (při 90 km/h je to neuvěřitelných 50 metrů za 2 sekundy), aniž by měl řidič možnost zareagovat v případě, že se vyskytne nehodová situace. Na prevenci těchto nebezpečných situací, jsou některé luxusní vozidla vybavená systémem HUD displejem, který promítá důležité informace (hlavně rychlost) na čelní sklo řidiče do výšky pohledu, což umožní, že řidič nemusí klopit zrak na přístrojový panel a tak minimalizuje čas, když vozidlo a prostor před ním není kontrolován. Takové řešení snižuje pravděpodobnost nehody. Další výhodou je lepší kontrola rychlosti vozidla v měřených úsecích, kdy má řidič údaj o rychlosti neustále před očima v zorném poli.
Zařízení je napájeno a čte údaje z diagnostické zásuvky vozu OBD II. Instalace a nastavení mohou být provedeny v průběhu 3 minut. HUD Displej se umístí na přístrojovou desku, a položí se na protiskluzovou podložku, případně se upevní oboustrannou 3M lepící páskou (není součástí balení). V případě použití bez reflexní fólie, doporučujeme umístit displej co nejblíže k čelnímu sklu, čímž se minimalizuje stín zobrazovaných číslic. Pro úplné odstranění stínu číslic na čelním skle je třeba nalepit na vnitřní stranu čelního skla reflexní fólii. HUD displej je připojen kabelem k diagnostické zásuvce vozidla.


Vlastnosti HUD 01:
- zobrazení údajů: aktuální rychlost a otáčky motoru
- jednotky rychlosti: km/h
- jednotky otáček: v 1000/min
- světelný senzor: jas displeje se přepne v závislosti na okolním osvětlení
- použití pro většinu osobních vozidel (s diagnostickou zásuvkou OBD II)
- podpora vozidel se systémem START/STOP
- použití bez, nebo s reflexní fólií (v balení)


Poznámka:
- Je třeba si předem ověřit typ diagnostické zásuvky ve vozidle, OBD II se začala používat přibližně od roku 2002 (v závislosti na výrobci). Starší diagnostická zásuvka OBD podporována není! (fyzicky je ale shodná s OBD II).
- Reflexní fólie nemá certifikát pro použití na silničních komunikacích.
- Při prvním použití ve vozidle a při změně vozidla třeba provést reset zařízení (viz návod). 

Produkt: Head-up displej do auta s OBD II, HUD 01 je zařazen v těchto kategoriích